У Києві більше не горять вогні повстання, розтанув сніг, відцвіли каштани, а Громадська Рада Майдану і Вікторія Ліснича вирішили організувати дуже символічний захід. У День Європи, який Україна святкує щорічно, відбулася виставка живопису: стіни музею «Духовні цінності» прикрасили полотна, на яких вітчизняні та зарубіжні художники відобразили своє бачення революції. Червоні маки, воїни з картонними щитами на тлі палаючих покришок, бабуся з синьо-жовтими смужками на зморшкуватих щоках – ось такі сюжети, що беруть за душу навіть найчерствіших критиків.
Втім, захід орієнтований аж ніяк не на критиків. Як розповіли пресі Вікторія Ліснича і представники Ради Майдану, виставка покликана продемонструвати світовій спільноті, що Майдан – це не купка радикально налаштованих прихильників нацизму і фашизму, як це висвітлюють російські ЗМІ, а рух цивілізованих людей з європейськими цінностями. Саме тому на захід запросили найвідоміших персон вітчизняного шоу-бізнесу і політиків: їх присутність стала найкращим показником ставлення української інтелігенції до подій минулої зими.
У числі гостей можна було побачити таких діячів культури, як Ірена Карпа, Святослав Вакарчук, Каша Сальцова, Марія Бурмака, Віктор Андрієнко, Олена Гребенюк та ін.
Подарунком для журналістів став візит Ольги Богомолець та Анатолія Гриценка, а ось Юрія Луценка, Віталія Кличка та Олега Ляшка, які значилися в списках запрошених, на виставці так і не дочекалися.
З промовою звернулися до аудиторії Вікторія Ліснича та Ольга Богомолець, перед гостями виступив міні-оркестр і ансамбль народної пісні.
Виставку відвідало чимало зарубіжних дипломатів, на яких, безсумнівно, справили враження картини натхнених революцією творців. Запрошені мали змогу побачити роботи Юрія Соломко, Миколи Зноби, Ігоря Гайдая, Дар’ї Марченко, Бориса Єгизаряна, Владислава Шерешевського, Олексія Владимирова, Матвія Вайсберга, Юрія Вакуленко.
Крім живопису і фотографії на виставці показали ті самі каски, розписані кольоровими орнаментами, які створювали у творчому наметі на Майдані.
Як відомо, один з організаторів заходу, Європейська економічна палата торгівлі, комерції та промисловості, яку представляла на виставці Вікторія Ліснича, активно веде в Україні роботу з налагодження співпраці між європейськими інвесторами та вітчизняними підприємцями. Організація проводить консультування органів влади, спрямоване на гармонізацію відносин між українськими та європейськими ринками. Зокрема EEIG співпрацює з Благодійним «Фондом громади Приірпіння», який займається збором коштів для сімей Небесної сотні.
Віце-президент палати Вікторія Ліснича є ще й екс-заступником міністра культури, тому з організацією виставок такого масштабу добре знайома. Нагадаємо, що відома еко-культурна експозиція «Час жити» в штаб-квартирі ООН Хабітат, де представили роботи Миколи Зноби та Данили Дірова, також проходила за активної участі нинішнього керівника Європалати.