Нещодавно в Україні відбувся третій Міжнародний форум на тему «Прискорення публічно-приватного партнерства в Україні». У конференц-залі Президент Готелю зібралися провідні експерти з різних країн, щоб обговорити перспективи реалізації в умовах вітчизняної економіки проектів на базі нової моделі взаємодії влади і бізнесу, якою є ППП.
Учасником і одним з партнерів конференції стала Європейська економічна палата, яку представила Вікторія Ліснича – віце-президент українського підрозділу EEIG.
Гості форуму отримали можливість обговорити сучасні тенденції в сфері ППП та аспекти розвитку інституційного середовища і його впливу на партнерство. На порядок денний були винесені питання підготовки та реалізації інфраструктурних проектів, що фінансуються з приватних джерел, а також проблеми освіти в середовищі ППП.
Експерти презентували модельні закони та розповіли про фінансову та організаційну підтримку розвитку публічно-приватного партнерства; обговорили значущість цієї моделі в площині сектора енергозбереження та енергоефективності, науки, екології та інновацій, а також роль ППП у розвитку регіонів і міст.
Як пояснила пресі Вікторія Ліснича, публічно-приватне партнерство, представляючи собою нову систему взаємодії підприємництва і влади на взаємовигідних умовах, залишає у виграші ще й третю сторону – суспільство, яке отримує принципово новий рівень життя.
В конференціях «Прискорення ППП в Україні», які пройшли в попередні роки, взяло участь близько 250 фахівців: серед них представники місцевої та центральної влади, зарубіжні та іноземні незалежні експерти, науковці, консультанти та ін.
Європейська економічна палата займається консультаціями урядових органів щодо налагодження гармонійної співпраці між внутрішніми вітчизняними ринками та європейськими. Особливу увагу EEIG, яку на зустрічі представляла Вікторія Ліснича, приділяє підвищенню конкурентоспроможності українського бізнесу та його привабливості для іноземних інвесторів.